آموزش
1402/9/20 دوشنبه
قابل توجه دانشجویان گرامی
نکات کلیدی امتحانات پایان نیمسال جاری

.

قابل توجه دانشجویان گرامی
نکات کلیدی امتحانات پایان نیمسال جاری
نکات مهم آزمون های پایان ترم نیمسال پاییز 1401

1-آزمون کلیه دروس تخصصی دارای منبع و تاریخ آزمون در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد داخل به صورت حضوری در مراکز/ واحدها برگزار خواهد شد.

نکته مهم: ازمون های حضوری به دو شکل کاغذی (در سالن امتحانات مرکز و واحد) و الکترونیکی(در سایت کامپیوتر مرکز و واحد) برگزار می شوند. نحوه برگزاری ازمون در کارت ازمون دانشجو(گزارش 428) درج می شود.

- آزمون مقطع دکتری به صورت حضوری و توسط مراکز مجری اجرا خواهد شد. 

2- دروس دارای دانشجوی کمتر یا مساوی 7 نفر در مقطع کارشناسی و دارای دانشجوی کمتر یا مساوی 3 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و یا دروس مشترک بین دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که دارای دانشجوی کمتر یا مساوی 7 نفر می‌باشد، به صورت استاد محور برگزار می‌شود.

-  آزمون دروس بدون منبع در کلیه مقاطع تحصیلی به عهده استاد خواهد بود. 

3- آزمون دروس عمومی به صورت آنلاین در سامانه online.kerman.pnu.ac.ir استانی برگزار خواهد شد. 

- جهت ورود به سامانه فوق ، نام کاربری : شماره دانشجویی و رمز عبور: کد ملی ثبت شده در سامانه گلستان به همراه aA می‎ باشد. 

- نام کاربری و رمز عبور دانشجویان که در سامانه گلستان فاقد کد ملی می باشند (اتباع) نام کاربری شماره دانشجویی  و رمز عبور10 تا 1 و  a A می‌باشد.
مثال {1111111111 aA }

برای دروس عمومی آزمون هایی آزمایشی پیش بینی شده که دانشجو با شرکت در انها ، اماده شرکت در آزمون اصلی خواهد شد و حضور در این آزمون ها به منظور اطمینان از نام کاربری و کلمه عبور و سیستم مورد استفاده جهت امتحان(رایانه یا تلفن همراه) الزامی است

🔻آزمون های آزمایشی دروس عمومی در تاریخ‌های ذیل برگزار خواهد شد: 

ردیف    عنوان آزمون    تاریخ آزمون
1    رزم آزمون اول    13 آذرماه  1402 
2    رزم آزمون دوم    20 آذرماه 1402 
3    رزم آزمون سوم    27  آذرماه 1402 


-  تاریخ و ساعت برگزاری آزمون هر یک از دروس عمومی در سراسر کشور به صورت یکپارچه می‌باشد، لازم به ذکر است تاریخ و ساعت دروس مذکور در کارت آزمون (گزارش 428 ) دانشجو نیز اصلاح گردیده است. 

نکته: برگزاری آزمون دانشجویان دارای تغییر محل آزمون در سامانه LMS استانی محل تحصیل دانشجو می‌باشد.

راهنمای تصویری نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم


- آزمون دانشجویان مطابق ساعت اعلام شده بر روی کارت آزمون (گزارش 428) می‌باشد. 

به همراه داشتن کارت آزمون در تمامی جلسات امتحانی الزامی است.

آموزش تصویری نحوه دریافت کارت آزمون
رعایت نکات ذیل در امتحانات حضوری لازم و ضروری است:

1-به همراه داشتن تلفن همراه سر جلسه امتحان حتی به صورت خاموش ممنوع می باشد.

2-به همراه داشتن کارت ورود به جلسه (گزارش ۴۲۸)  که از طریق سامانه گلستان قابل دریافت می باشد، الزامی می باشد و گرفتن این گزارش منوط به پرداخت کامل شهریه در سامانه گلستان می باشد.

3-قبل از شروع آزمون ها آدرس دانشگاه محل تحصیل یا حوزه انتخابی امتحانات را سئوال فرمایید تا در اولین روز امتحان دچار تشویش نشوید.

به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل 20 دقیقه قبل از آزمون در حوزه امتحانی حضور داشته باشید.

توجه داشته باشید که بعد از گذشت بیست دقیقه از شروع امتحان دانشجو حق ورود به جلسه امتحان را ندارد و در امتحانات الکترونیکی،  رایانه امکان ورود دانشجو به محیط پاسخگویی به سئوالات را مسدود می کند.

4-محل قرار گیری شما در جلسه امتحان در برخی مراکز از طریق سایت دانشگاه و در برخی مراکز و واحدها قبل از شروع آزمون بیرون از حوزه امتحانی نصب خواهد شد و دانشجو موظف به نشستن در صندلی خود می باشد زیرا پاسخنامه کاغذی فرد صرفا در صندلی مربوطه قرار داده می شود.(شبیه امتحانات کنکور سراسری)

نکته:شماره صندلی های دانشجویان مرکز کرمان در سایت این مرکز به نشانی:http://cntr.kerman.pnu.ac.ir/ در قسمت شماره صندلی قابل دریافت می باشد.

چنانچه شماره صندلی خود را درست انتخاب کرده باشید، پاسخ نامه عکس دار شما با تمامی مشخصات روی دسته صندلی مشاهده خواهید کرد و اگر پاسخ نامه متعلق به شما نبود حتما مراقبین جلسه را مطلع نمایید.

5-بعد از کنترل مشخصات شناسنامه ای و امتحانی پاسخنامه و اطمینان از صحت انها، با خودکار آبی مشخصات خود را تایید و امضاء نمایید.

6-هر امتحان تستی دارای کد سری سئوال می باشد که باید طبق برگه سئوال تکمیل گردد و معمولا کد سری سئوال اکثر امتحانات  عدد 1 می باشد که با مداد مشکی باید تکمیل گردد.

7-پاسخگویی به سئوالات تستی صرفا با مداد سیاه باید باشد و پاسخنامه های تکمیل شده با خودکار تصحیح نخواهند شد.
8-دقت داشته باشید پاسخ نامه خود را به هیچ عنوان تا و کثیف ننمایید زیرا دستگاههای علامت خوان قادر به تصحیح آن نخواهند بود.

9-بعد از دریافت سئوال دقت نمایید که کد درس مندرج در پاسخنامه حتما بالای سربرگ سئوال وجود داشته باشد تا از صحیح بودن سئوال اطمینان حاصل نمایید.

10-دقت نمایید که مراقبین جلسات امتحان، لیست حضور و غیاب را حضور شما می آورند که باید در محل مشخص شده امضاء نمایید و چنانچه به هر دلیل این لیست را امضاء ننمایید غایب تلقی خواهید شد.

11-دروسی که امتحان آنها به صورت تستی و تشریحی برگزار می شود، پس از پایان یافتن وقت سئوالات تستی برگه های تستی جمع آوری می شود، لذا ابتدا سئوالات تستی را پاسخ داده و سپس اقدام به پاسخگویی به سئوالات تشریحی نمایید.

12-دانشجويانی که دروس امتحانی آنها به صورت تشریحی می باشد، با توجه به اسکن و بارگذاری برگ تشریحی در سیستم گلستان از نوشتن برگ تشریحی به صورت دو رو جدا خودداری شود و فقط صفحه ای که حاوی بارکد است باید برای پاسخ گویی به سئوالات تشریحی استفاده شود.

13-امتحاناتی که دانشجو باید به صورت الکترونیکی شرکت نماید در برگ شماره صندلی نصب شده در سالن امتحانات مشخص می شود و با رایانه هایی که در حوزه های امتحانی الکترونیکی نصب شده برگزار می شوند. دقت نمایید در این آزمون ها نیز نام کاربری:شماره دانشجویی  و رمز ورود:کد ملی ثبت شده در سیستم گلستان می باشد و همکاران مستقر در سالن امتحانی شما را راهنمایی خواهند نمود.

14-نمرات امتحانات الکترونیکی پس از پایان آزمون، از 12 نمایش داده خواهد شد(ممکن است در برخی امتحانات نمره نمایش داده نشود) و دانشجو چنانچه نمره میان ترم داشته باشد جمع نمره پایان ترم و نمره میان ترم، نمره نهایی وی خواهد بود و اگر نمره میان ترم نداشته باشد نمره پایانی از 20 محاسبه خواهد شد. مثلا اگر نمره دانشجویی در آزمون پایان ترم 10باشد و میانترم وی 8 ثبت شود نمره نهایی وی 18 خواهد بود ولی اگر نمره میان ترم نداشته باشد، نمره پایان  ترم در کسر 20/12 ضرب خواهد شد و

نمره وی16/67 می باشد.

15-نمرات امتحانات کاغذی و الکترونیکی چند روز بعد از برگزاری در سامانه گلستان در قسمت مشاهده نتایج آزمون دانشجو قابل مشاهده خواهند بود و نمره نهایی پس از ثبت نمرات میان ترم و نمرات عملی توسط اساتید محترم در قسمت اطلاعات جامع دانشجو قابل مشاهده بوده و تا زمانی که رنگ نمره قرمز می باشد قابل اعتراض خواهد بود.

16-ثبت اعتراض به سوالات امتحانی حداکثر تا سه روز دانشجو می‌تواند اعتراض خود را در سیستم گلستان ثبت نماید.

17-چنانچه فکر می کنید سئوالات از کتابی غیر از منبع اعلام شده در برگ انتخاب واحد، طرح شده در سامانه گلستان این موضوع را ثبت نمایید تا پس از بررسی، امتحان مجدد در تاریخ جدید برگزار شود.

18-آزمون های تستی نمره منفی ندارند، لذا هیچ سوالی را بدون جواب نگذارید.

19-چنانچه برای یک سئوال دو گزینه انتخاب نمایید، دستگاه علامت خوان آن سئوال را اشتباه تلقی خواهد کرد.

20-از آوردن هر گونه کتاب، جزوه، یادداشت به حوزه امتحانی خودداری فرمایید، زیرا چنانچه انتفاع شما از تقلب محرز شود، پرونده تخلف تشکیل و کمیته انضباطی دانشگاه نسبت به صدور رای برای افراد متخلف اقدام خواهد کرد.

21-دانشجویانی که دو امتحان به صورت همزمان  دارند یکی الکترونیکی و یکی کاغذی، ابتدا آزمون الکترونیکی را باید شرکت کنند  و سپس آزمون کاغذی، لذا باید قبل از شروع آزمون الکترونیکی به مسول برگزاری آزمون الکترونیکی در سایت اطلاع دهید تا آزمون کاغذی شما را بعد از الکترونیکی برگزار کنند، دقت شود باید دو لیست حضوروغیاب را  امضا نمایید.


راهنمای تکمیل پاسخنامه تستیراهنمای تکمیل پاسخنامه تشریحی


 راهنمای شرکت در آزمون الکترونیکی حضوری

 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر